Подарок за подмладена и затегната кожата на лицето: Shiseido Vital Perfection

Ги „брише“ годините од вашето лице за неколку недели

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

Постигнете ја својата цел за поцврста, поздрава и блескава кожа на лицето, и тоа секој ден, со помош на кремот за зацврстување Shiseido Vital Perfection, подарок од „Орбико“ за една читателка на роденденскиот број на „Убавина и здравје“.

Тој ѝ нуди на кожата нега која ја прави да изгледа помладо за многу кратко време.

Благодарение на исклучително ефективниот состав, вашата кожа станува многу поздрава и поцврста, заштитена од оксидативните ефекти, а контурите стануваат порафинирани. Овие промени видливо го обезбедуваат помладиот изглед што го посакувате.

Резултатите од клиничката студија спроведена на 35 жени покажаа:

– по 1 недела кожата е видливо подигната.
– по 4 недели кожата е поцврста и посјајна додека длабоките брчки се намалуваат.
– по 8 недели 88% од жените забележале затегната кожа со подобар тон.

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „Орбико“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јуни.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време