ПОДАРОК за читателка со осетлива кожа: La Roche Posay Toleriane Sensitive

Пријавете се за подарокот!

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Септима“ на една читателка на мајскиот број на „Убавина и здравје“ ѝ го подарува кремот за нега на осетлива кожа La Roche Posay Toleriane Sensitive.

Кога кожата е осетлива, неопходно ѝ е не само обновување на површинската бариера, туку и зачувување на нејзината микробиомна бариера – невидлива бариера која природно ја штити кожата.


Пребиотичка хидратантна нега која ја намалува чувствителноста на кожата. 😌

➡️48 часа хидратација;
➡️Ја обновува и штити бариерата на кожата;
➡️Дејствува против иритации и надразливост;
➡️Погодна и за бебиња.

Употреба: да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јуни.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.