Подарок за 5 читателки: Дневен и ноќен крем Taiva New Skin

Овие и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи

„Таива“ за пет читателки на „Убавина и здравје“ подготви сет од дневен и ноќен крем за лице New Skin.

Дневниот и ноќниот крем Taiva New Skin со Corneosticker DS дејствуваат корективно и го измазнуваат површинскиот слој на кожата.

Моментално го матираат мрсниот сјај, ја намалуваат видливоста на отворените пори и несовршеностите создавајќи ефект на „нова кожа“.

По 14 дена редовна употреба на дневниот и ноќниот крем, вашата кожа ќе стане видливо ревитализирана, помазна, помека, со совршен изглед и тен.

 

 

Клинички докажани дејства:

3 дејства во 1: измазнување – прикривање – подобрување

– моментално дејство на измазнување

– моментално помека кожа

– моментално подобрување на структурата на кожата

– моментално дејство на прикривање

– хидрирање на кожата

– реструктуирање на кожата по само 2 недели

Решение за:

1 Мрсна кожа

2 Несовршености на кожата

3 Проширени пори

4 Груба кожа

Доколку сакате да ги добиете на подарок, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата. Сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во октомври, во рубриката ТРЕНД. Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Следете нè! Забавувајте се со нас! Читајте нè! Ние сме тука за вашата убавина и здравје!

 

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време