Подарок за 1 читателка од La Roche Posay: Гел за миење лице Effaclar и крем против несовршености на кожата Effaclar Duo (+)

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи

La Roche Posay на една читателка на октомврискиот број на „Убавина и здравје“ ќе ѝ подари гел за миење лице Effaclar и крем против несовршености на кожата Effaclar Duo (+).

Ако ви е потребен само еден производ за поздрава кожа со рамномерна текстура и поздрав изглед, тоа е сигурно Effaclar DUO+.

Специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона кон акни и несовршености, притоа таргетирајќи ги упорните воспалителни процеси преку прочистување на затнатите пори и правејќи ги видливо помали.

☑️Нанесете на целото лице или тенок слој директно на воспалената област.

☑️Повторете 1-3 пати дневно за оптимална ефикасност.

Гелот Еffaclar, пак, е наменет за нежно, но длабинско прочистување на мрсната кожа, бидејќи го регулира прекумерното лачење себум и ги отстранува сите нечистотии од кожата.

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „La Roche Posay“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Текст и фото: ПР

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X