Подарок за 1 читателка од „Есенса“: EsenBak Intens, таблети Protect Cimet и пудра за стапала Dr Plant

Како до подарок? Вака!

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Есенса“ ќе израдува една читателка на „Убавина и здравје“ со два производа за подобро здравје: пробиотик EsenBak Intens и таблети Protect Cimet, плус пудра за стапала Dr Plant.

Почувствувајте го олеснувањето и уживајте во рамнотежата што ја носи здравиот стомак. Започнете го вашето патување до оптимално здравје на цревата денес!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Esensa Makedonija (@esensa.mk)

Protect Cimisens cimet е додаток во исхраната кој во својот состав содржи кора од дрво на цимет. Откако е докажан неговиот позитивен ефект врз регулацијата на нивото на шеќерот во крвта, циметот повеќе не е препознатлив само како исклучителен зачин, туку и како одличен препарат кој придонесува за намалување и одржување на нивото на шеќерот во крвта.

Cimisens Cimet

Dr Plant пудрата за стапала ја чува кожата сува и го спречува прекумерно потење на нозете, тоа ја прави незаменлива во овие топли пролетни денови!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Esensa Makedonija (@esensa.mk)

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јуни.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција со приложување лична карта.

Читајте нè! забавувајте се нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе