ПОДАРОК за 1 читателка од „Есенса“: Dr. Plant, Magnevital и Betavitevit

Пријавете се за подарокот!

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

И во мајскиот број на највлијателното списание за жени „Убавина и здравје“, „Есенса“ ќе израдува една читателка со крем за нега на кожа со уреа Dr. Plant и со кесички Magnevital и Betavitevit.

 

Кремот Dr Plant со 10% уреа се користи за нега на сува, задебелена и испукана кожа. Благодарение на својот состав, кремот брзо продира во длабинските слоеви на кожата и ја прави значително помека. Уреата ја хидрира кожата и го спречува нејзиното сушење и пукање.

Magnevital Direct, прашок за директна примена содржи оптимален однос на магнезиум, цинк, витамини Б1, Б6, Б12 и витамин Ц. Придонесува за намалување на чувството на умор и исцрпеност, правилно функционирање на мускулниот, нервниот и имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес.

Betavitevit пивскиот квасец збогатен со витамините од групата Б е формулиран така што со земање на само една таблета дневно на организмот му обезбедува доволна количина Б витамини, која помага во правилниот раст и развој. Витаминот Ц содржан во препаратот помага во создавањето на колаген, регенерирање на кожните клетки и придонесува за зајакнување на имунитетот.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јуни.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе