Подарок за 1 читателка: Личен „бодигард“ на вашата убавина – крем за лице за заштита од сината светлина „Dalton Blue Essentials“

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи

„Витаком“ на една читателка на „Убавина и здравје“ ѝ подарува крем за лице за заштита од сина светлинашто ја емитуваат електронските уреди Dalton Blue Essentials.

Дневниот крем содржи и црвена и кафена алга, кои го спречуваат предвременото дигитално стареење на кожата, предизвикано од сината светлина на паметните телефони, таблети и лап-топи, како и од урбаното агадување.
Производот е дел на веганска хидратантна линија на „Далтон“ – BLUE ESSENTIALS – која ја заштитува кожата како своевиден личен телохранител и ја брани од непријателите од околината, од судот и од ветерот.

Линијата се препорачува за нега на млада кожа (20-30 год.) за превенција на предвременото стареење, хидратација и заштита на кожата од штетните надворешни влијанија.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јануари.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време