Подарок за 1 читателка: Крем Effaclar Duo+и пенлив гел Lipikar Gel Lavant на La Roche Posay

Сè што ви е потребно за здрав, чист и блескав тен

Овие и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

La Roche Posay подарува крем за лице против несовршености Effaclar Duo+ и пенлив гел за осетлива кожа Lipikar Gel Lavant.

Специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона на акни и несовршености, Effaclar Duo+ ги таргетира упорните воспалителни процеси и ги прочистува затнатите пори, кои видливо се намалуваат.

Lipikar Gel Lavant нежно ја чисти кожата на лицето и на телото. Наменет е за секојдневна нега за смирување и заштита на осетлива и сува кожа. Составот му е збогатен со смирувачкиот ниацинамид и ши-путер за надоместување на загубените липиди, неопходни за интензивно закрепнување на кожата за време на туширањето.

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „La Roche Posay“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во октомври.

Текст и фото: ПР

 

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време