Подарок: 2 смирувачки гела за туширање Lipikar Gel Lavant на La Roche Posay

Разгалете се со домашен СПА-третман

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Септима“ на една читателка ѝ подарува две пакувања од 100 мл смирувачки гел за туширање за осетлива кожа на деца и возрасни Lipikar Gel Lavant, La Roche Posay.

Богата пена, нежна текстура и формулација која не ги пецка очите – #LipikarGelLavant е безбеден и за бебешкиот скалп и целосна хигиена на најмалечките над 3 месеци.

Збогатен со ниацинамид и карите масло, ја чисти и негува нормалната до сува кожа склона кон атопија, притоа одржувајќи ја нејзината природна физиолошката рамнотежа.

 

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „Септима“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во август.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време