ПОДАРОК: LipineRve – препарат со алфа-липоична киселина против трпнење во рацете и нозете

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

Една читателка на „Убавина и здравје“ во рамките на „лавината од подароци“ објавена во ноемврискиот број на списанието ќе добие препарат со алфа-липоична киселина против трпнење во рацете и нозете LipineRve.

Р-алфа липоичната киселина е сулфурно соединение и е еден од најмоќните природни антиоксиданси. Има способност да ги неутрализира слободните радикали намалувајќи го оштетувањето на оксидативниот стрес и ги штити клетките од оксидативно оштетување. Покрај тоа, има способност да ги заштити другите антиоксидантни молекули од оксидација, како и да го подобри нивното дејство (на пример, витамини Ц и Е). Неговата „Р“ форма е активна форма на липоична киселина во телото.

Тоа значително помага во контролата на серумската гликоза, како и во воспалителни состојби.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во декември.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време