ПОДАРОК: Крем за корекција на неправилности на кожата Effaclar Duo+ на La Roche Posay

За мазен тен

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Септима“ ќе израдува едн читателка на јунскиот број на „Убавина и здравје“ со крем за лице за корекција на кожа со несовршености – Effaclar Duo+ на La Roche Posay.

Effaclar Duo+ e специјално создаден да се грижи за проблематичната кожа, склона кон акни и несовршености, притоа таргетирајќи ги ушорните воспалителни процеси преку прочистување на запушените пори и правејќи ги видливо намалени.

Нанесете на целото лице или тенок слој директно на воспалената област.
Повторете 1-3 пати дневно за оптимална ефикасност.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јули.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Читајте нè! Забавувајте се со нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Фото: ПР

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време