Подарок: Heliocare Advanced Spray со SPF 50

Висока заштита од изгореници

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

Јулската „У&З-лавина од подароци“ ја затвораме со подарокот за една наша читателка од „Еурофарм“HELIOCARE ADVANCED SPRAY SPF 50+ .

Станува збор за спреј-крем со многу висока заштита од штетните ефекти од сонцето, која обезбедува широк спектар на заштита од УВА/УВБ-зраци. Водоотпорен е и погоден за сите типови кожа.

Производот е тестиран под дерматолошка контрола.

Начин на употреба: протресете го пред употреба. Нанесете го кремот рамномерно на кожата пред да излезете на сонце. Нанесувајте го почесто или на секои 2-3 часа при интензивна изложеност, особено по пливање или потење.

Сè што треба да направите за да го добиете овој прекрасен подарок од „Еурофарм“ и „Убавина и здравје“, е да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во август.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време