„Дебора Милано“ со подарок за 1 читателка: Сет од течна подлога, маскара, кармин и несесер

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи

Една наша читателка ќе добие прекрасен подарок од нашиот пријател „Дебора Милано“.

Deborah Milano ја инјектира италијанската совршеност во светот на козметиката од 1962 година. Производите на фирмата комбинираат страст за убавина, внимание на детали и прецизност. Со повеќе од 50 години на искуство и ентузијазам, заедно со неколку генерации на брендот, може да има само еден резултат – совршена козметика.

Една читателка на мартовскиот број на „Убавина и здравје“ ќе добие сет составен од течна пудра, маскара, кармин и несесер Deborah Milano.

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата. Сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во април. Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време