Во бело од глава до пети: Играјте со текстури и силуети и изгледајте елегантно во секоја прилика! (ФОТО)

Од романтични и воздушни фустани до удобни и лесни панталони и блузи, летни парчиња беа создадени и оваа година од најлесните материјали, најлуксузната палета на бои и дезени. И додека моделите насликани со тие светли бои и живописни дезени ќе нè придобијат на почетокот, едноставноста, елеганцијата и истовремено суптилниот и ефективен изглед што го создава белата боја ќе се истакнат како наш апсолутен фаворит.

Од едноставни фустани и ленени парчиња до едноставна бела маичка и бели фармерки како летно издание на популарната едноставна класика, летото ќе игра со едноставноста на белото во рамките на бројни комбинации. Освен што лесно се комбинира со сите бои и дезени и изгледа одлично на сончев тен, белото е летен избор кој носи освежување во внатрешноста на гардеробата.

За да го извлечете најдоброто од вашите бели парчиња, комбинирајте ги заедно и создадете едноставен, бел изглед, погоден за секој летен ден. Бидејќи белата боја ќе им донесе минималистичка едноставност на белите летни комбинации, играјте со текстури, силуети и најновите трендови за да им дадете интересен изглед.

Како црните и другите неутрални тонови, белата е одличен избор за експериментирање со спојување на навидум некомпатибилното. Поврзете елегантен летен фустан со омилениот пар патики, свилена кошула со искинати фармерки.

Како да ги комбинирате вашите омилени бели парчиња кои веќе се наоѓаат во вашата летна гардероба на нов и возбудлив начин?

Подолу ви донесуваме идеи за облека како да ги претворите наједноставните летни бели модели во неодолив летен изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Figtny (@figtny)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jess. (@_jessicaskye)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Testoni (@brooketestoni)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TALISA SUTTON (@talisa_sutton)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Testoni (@brooketestoni)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jess. (@_jessicaskye)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Figtny (@figtny)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jess. (@_jessicaskye)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Annemiek Kessels (@modedamour)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jess. (@_jessicaskye)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Daur (@carodaur)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by jess. (@_jessicaskye)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeanette (@_jeanettemadsen_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELEN HOSTALET (@belenhostalet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Bathgate (@brittanybathgate)

Прочитајте и: Топ 5 парчиња што треба да се најдат во гардероберот на ниските жени

 

ФОТО: Instagram

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време