Топ 10 подароци што мажите ги обожаваат, а еве и зошто

Мажите не се познати по тоа што уживаат во шопинг или да избираат подароци, па затоа постои верување дека им е потешко да подготват изненадување и да ја „погодат“ вистинската работа. Дека тоа не е сосема точно, ќе докаже текстот што го подготвивме да помогнеме во претстојната сезона на дарување.

Машка облека и парчиња со кои не можете да погрешите

Облеката е универзален подарок на кој сите се радуваат! Татковците обично сакаат џемпери или кошули, вратоврските им се даваат на оние кои се луди по нив, додека за вашето момче можете да изберете и квалитетна маица или долна облека. Секако, нема да погрешите ако му дадете пижами на вашиот сопруг, очигледно ако знаете дека ужива во мекиот допир на заштитниот слој на облеката што ја носи за спиење!

Кошула со задолжителни манжетни

Ситуацијата со кошулите е слична на онаа со џемперите – изберете бои во согласност со месецот, односно сезоната во која подарувате. Сепак, кошулите дозволуваат и малку слобода на избор, така што белата, во лентиа или светло сината комбинација никогаш нема да бидат неуспешни затоа што ова се едни од најпродаваните модели кои најлесно се вклопуваат.

Доколку се одлучите за кошула, ви предлагаме да одвоите малку повеќе пари, и да изберете пофини материјали, како и да го обликувате подарокот со додатоци како што се манжетни за ракави.

Кошулите со елегантни и дискретни манжетни додаваат многу на стилот и елеганцијата на целокупниот изглед, така што човекот што ќе му го дадете ќе биде задоволен во моментот кога ќе го донесе вашиот подарок!

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ КАДЕ И КОЛКУ ЧИНАТ ПАРЧИЊАТА КОИ МОЖЕ ДА ГИ ПОДАРИТЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ

Машки додатоци – посебен пристап кон неговиот стил

Додатоци, односно модни додатоци, се нешто што сите сакаме да ги комбинираме во комбинација на облека, со цел да потенцираме посебен дел или да го комплетираме целиот изглед. Сепак, мажите честопати не се навикнати да придаваат значење на ваквите деликатни детали.

За нив модните додатоци се често часовник, нараквици или ланец, па ако мислите дека вакво парче би ги направило среќни – повелете, но внимавајте вашиот подарок да биде вреден, ако купите часовник.

Капи и шешири

Капатата ја штити главата и многу мажи сакаат да ја носат во текот на студените денови од годината. Ако знаете дека подарокот на мажот што имате намера да го дадете не поминува без неговата капа (и / или шега) – еве го одговорот на прашањето “што да се даде?”.

Шеширите веќе се посериозна „категорија“ и се даваат исклучиво на мажи кои ги ценат и сакаат да ги носат. Ако вашето момче, пријател или чичко сака да се грижи за тој „Џони Деп“ стил – инвестирајте во квалитетет шешир и соборете го од нозе!

Ремени

Ремените се уште еден подарок за маж со кој не можете да погрешите. На сите ни требаат ремени, сите ги имаме, но малкумина сакаат да инвестираат во ваков важен, практичен додаток, но честопати и потреба.

Изберете убав појас изработен од природна кожа или додаток на вештачки материјал и вештачки, и подарете му на вашиот маж нешто што ќе трае многу долго и ќе претставува луксуз. Црн појас, или некој кафеав модел со дискретно копче, совршено ќе ја надополни секоја комбинација на облека!

Вратоврски

Ако мажот на кој му се приближува роденден е познат како џентлмен во костум, со префинет вкус и внимателно избрани детали – елегантната свилена вратоврска е совршен додаток на неговиот стил! Купете му вратоврска, шише бурбон и ѕвонете на ѕвончето сигурни дека вашиот подарок ќе го направи среќен, не само кога ќе му го подарите, туку и секој пат кога ќе ја врзе вратоврската околу вратот!

Парфеми и други (луксузни) изненадувања

Ако сè уште не сте сигурни што му треба на вашиот пријател или член на семејството, а сепак сакате да го изненадите со подарок – размислете малку за тоа што ве асоцира на него! На што се радува? На што не може да одолее? Што обавезно има кај него?

Ако е луд по риболов – можеби трски или пакет мамки се вистинскиот подарок за него? Ако секој пат кога ќе се видите, тој сака да запали томпус или цигарилос – комплет луксузни пури или футереоли за неколку парчиња ќе биде големо изненадување!

Парфемите се исто така вообичаени опции за подароци, но тие се исто така многу „лизгав“ терен затоа што, ако не знаете кој да го користите или барем е сличен со сегашниот – дали вреди да се купат?

Сепак, само вие можете да го дизајнирате најдобриот подарок, затоа што го познавате човекот на кој треба да му се даде најдоброто!

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.