Тексас-здолништата се враќаат во мода!

Овие здолништа се полн погодок во 2021 година.

Тексас-здолништа навистина нè водат на вистинско патување во минатото. Од мини здолништата од 70-тите години на минатиот век, преку тексас-здолништата „молив“ од 80-тите, па сè до миди искинатите тексас здолништа кои ги носевме пред неколку сезони.

И додека тексас-здолништата ни се толку познати, време е да научиме како да ги носиме денес, бидејќи, ова парче облека се врати во мода!

За наша среќа, ова лето, има многу варијации на темата, а ние ви ги претставуваме нашите омилени.

Тексас-здолништа за лето 2021 година

А-крој

Овој крој е вистинска класика, а контрастот на обликот на здолништето со останатата облека ја прави целата комбинавија тренди и шик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sodafirm (@sodafirm)

Светол тексас

Светлиот тексас е идеален избор за лето. Комбинирајте вакво тексас-здолниште со сандали и маичка и нема да погрешите!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAYLO | online boutique (@shopcaylo)

Со нитни

Овие необични тексас-здолништа ќе го освежат секој летен изглед!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SHOPPINGHUB062 (@shoppinghub062)

Асиметрија

Со вакво здолниште, сигурно ќе привлечете внимание каде и да се појавите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paulina (@vesppau)

Долги тексас-здолништа

За оние кои не сакаат кратки, има и долги здолништа кои совршено се комбинираат со скоро сè.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah 🦋 (@55flavours_sarah)

Прочитајте и: Инфлуенсерките „полудеа“ по овој модел на папучи (ФОТО)

 

ФОТО: Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време