„SUMMER DREAMING“: Нова кампања на Fashion&Friends

Fashion&Friends ви нуди можност за сонување во текот на целиот ден

Класика со пресврт за впечатлив стајлинг!

Новата кампања на Fashion&Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште Хемптонс. Тоа не е случајно, бидејќи кога се работи за елеганција во летната сезона, ретко што постигнува „wow” ефект како елегантниот микс на пастелни бои и патиниран тексас материјал.

Кога се материјалите во прашање, природните ткаенини го имаат приматот, а кроевите може да се опишат како класика со пресврт за впечатлив стајлинг.

Наместо сон на летната ноќ, за жешките месеци кои доаѓаат Fashion&Friends ви нуди можност за сонување во текот на целиот ден со парчиња од брендовите Replay, Diesel, Guess, Levi’s, Scotch&Soda, Superdry, Desigual и други.

Кампањата „Summer Dreaming” на Fashion&Friends е изработена во Белград со модели од агенцијата FOX и под креативно раководство на Јасенка Стекиќ.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време