Кога е деловното облекување во прашање, важно е да се фокусирате на модните парчиња кои се прозрачни.

Како што е нашето секојдневие поприлично забрзано, потребно ни е удобноста да ја ставиме на прво место за да може полесно да ги извршуваме нашите дневни задачи.

View this post on Instagram

A little New York throwback ❤️

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on

Голем број на работни места не допуштаат комбинации во кои се вклучени куси панталони и сандали кои често се наш омилен летен избор, ама затоа во своите аутфити може да ги уврстите нешто подолгите панталони и широк крој, а кои може да ги комбинирате со прозрачна кошула, а на кои може да додадете и сако. Со вакво комбинирање многу брзо го постигнувате посакуваниот изглед кој истовремено е опуштен и елегантен.

View this post on Instagram

Weekends at home 🏠 (t-shirt is gifted)

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on

Ако вашето работно место допушта, фармерките може да бидат вистински избор бидејќи многиу лесно се комбинираат со сите парчиња кои ги имате во ормарот. Спас од високите температури може да пронајдете и во прозрачни блузи кои оваа сезона се поубави од било кога.

Во деловниот свет веќе одамна зачекорија боите, па осмелете се на модни комбинации кои можат да бидат впечатливи комбинирајте нежни пастелни тонови коиј се апсолутен хит сезонава.

View this post on Instagram

What’s your favorite color? Mine is not lavender 😑

A post shared by Jessica Wang (@notjessfashion) on