Совршен летен додаток за коса кој ќе ја подобри секоја модна комбинација

Со само неколку потези, претворете се во шик дива

Модата постојано се врти во круг, за што сведочи модниот додаток кој веќе неколку години полека се враќа во оптек.

Марамите од вратот преминаа на косата во обликот што се носеше порано. За да ја заштитите главата и да бидете шик, испробајте го овој моден додаток што ќе ја подобри секоја ваша модна комбинација. Се разбира, нема да лажеме, исто така сме среќни што марамата може да ја разубави фризурата дури и во најлош ден, па ако се борите со растење или припитомување на косата, или едноставно не сте ја средиле на фризер, време е да посегнете по некоја шарена марама.

Ви носиме неколку предлози како можете да носите марама во вашата коса за да изгледа стилски и да привлече внимание.

Прочитајте и: Голема враќање на трендовите од 80-тите години: Овие 2 парчиња се најпосакувани оваа сезона! (ФОТО)

 

ФОТО: Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време