Сите нијанси на сино: Кошулата што е во тренд оваа пролет (ФОТО)

Модна инспирација

Сите знаат дека белата кошула е основа на женската гардероба, но, сепак, оваа пролет се обложуваме на сите нијанси на сината боја.

Сината кошула е моден класик кој повторно се врати вонашите гардероби. Таа е разноврсна како белата кошула и се комбинира подеднакво добро со сите парчиња облека.

Можете да изберете светло сина кошула, како и модели во потемни нијанси или со линии, тафти … што и да одберете нема да тргне наопаку. Одлучете се за големи модели и позајмувајте кошули од плакарот на вашето момче или татко.

Прочитајте и: 30 најудобни модни комбинации за во канцеларија (ФОТО)

Светло-сините кошули ќе изгледаат убаво во комбинација со црни или сиви панталони, како и елегантен капут во крем боја.

Погледнете ги нашите предлози за комбинирање на сината кошула оваа пролет:

 

View this post on Instagram

@auga.lt #ecolifechallenge accepted! 🌳 Savo nuomonės apie virusus nereikšiu, bet labai noriu pakviesti šį pavasarį pasodinti po medį. Močiutei, kaimynui, tolimam bičiuliui ar sau. @auga.lt IGTV šiandien dalinuosi patarimais kaip galime sodinti net ir būnant namuose! Nuoroda mano bio 🧝🏼‍♀️. ➖ I’m not going to share my thoughts on coronavirus as I think we’ve all had enough of it BUT I want to encourage all of you to look at the bright side and focus on what we CAN do. If you’re still keen on doing something good for a planet even when sitting at home I am sharing some tips on how to plant trees even when you’re locked at home! head to @auga.lt IGTV directly or find a link in my bio 🧝🏼‍♀️. . . . . #plantatree#thingstodoathome#forestphotography#walkingmeditation#darlingmoments#zerowasteblog#zerowasteblogger#trashless#minimalist#capsulewardrobechallenge#capsulewardrobeblogger#scandihome#plantpainting#plantpainting#blueshirt#whitehome#blondegirl#plantingtrees#plantingtrees

A post shared by Austė | Sustainable living ✨ (@auste.va) on

View this post on Instagram

Finally found my dream trench coat 💛

A post shared by Alex Jo (@alex.jo_) on

View this post on Instagram

"Style is something each of us already has, all we need to do is find it." — Diane von Furstenberg ⠀ Так много поводов для грусти в эти дни, что хочется срочно найти какие-то поводы для радости! ⠀ Все живы, погода изумительная, деревья в цвету, муж дома целыми днями, сын выдаёт очередной перл про то, что «вот у Леопольда мышата добрые, а у нас какая-то каляка-маляка»😂. Короче, счастье есть! Его не может не быть!🙌🏻 ⠀ Давайте постараемся вместе оставаться на позитиве. Рассказывайте что смешного/доброго/позитивного у вас происходит в эти дни;) . . . #anamerika_style #sfblogger #ootdsf #blueshirt #outfitinspiration #nycblogger #chicagoblogger #hawaiiblogger

A post shared by ✨Lifestyle. Fashion. Travel✨ (@anamerika_) on

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време