Омилените чевли на Брижит Бардо и Одри Хепберн: Најдобрите 3 начини за стилизирање балетанки! (ФОТО)

Модни совети

Балетанките се чевли што се носат лесно и привлекуваат жени од различни стилови. Бројни стилски икони – како Одри Хепберн и Брижит Бардо, го прифатија овој модел на чевли затоа што лесно се вклопуваат во различни модни комбинации, обезбедувајќи удобност и елеганција во исто време, и даваат допир на романтика поради истоимениот танц, балет.

Со децении до денес, балетанките останаа „ИТ“ модел на обувки, обожувани од трендсетерките. Без разлика дали ги избираат за лесни прошетки низ градот со фармерки или некои посвечени настани со елегантни фустани, познати дами – од Ема Робертс до Оливија Палермо, вешто комбинираат тренди облека со овој стил на чевли.

Без разлика дали сакате да ги вклучите во вашиот секојдневен стајлинг или да ги земете како клучно парче во вашата комбинација на облека, ви носиме инспирација како најдобро да ги вклопите во вашата гардероба, бидејќи овој удобен чевел многу лесно може да го сврти изгледот во ваша корист.

Балетанки + фустани

Балетанки + панталони

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve)

Балетанки + секојдневен шик

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leia Sfez (@leiasfez)

Прочитајте и: Облекла секси фустан и покажала дека нема конкуренција: Кетрин Зита Џоунс е мајстор за совршени стајлинзи!

 

ФОТО: Shutterstock, Instagram

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време