Ода на природата: Нова колекција на Linea за пролет/лето 2020

Природна неутрална модна приказна

Земјата почна да ги прочистува своите бели дробови. Градовите се прочистија, раззеленија, се намали бројот на автомобилите по улиците, а сите ние се навикнуваме на еден поприроден начин на живот, кој добро би ни дошол нам, но и на нашата единствена планета Земја. Вистинска позитивна инспирација за една модна приказна!

Природна неутрална модна приказна

Во новата колекција на Linea за пролет/лето 2020 преовладуваат неутрални земјени тонови во основните бои, испреплетени во дезен со листови. Парчињата се изработени од природни материјали, па така памукот и вискозата се материјалите што доминираат во темата, овозможувајќи ѝ на кожата да дише во топлите пролетни и летни денови, а оставајќи ја жената со чувство на свежина во текот на целиот ден.

 

Проследете ја нивната модна приказна и одберете ги вашите омилени модели на веб-сајтот linea.mk или на профилите на социјалните мрежи:

Фејсбук: @linea.mk
Инстаграм: @linea.fashion.official

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време