Нијансата на лимон е главната боја оваа пролет

По долгата зима и една година во самоизолација, на сите им недостасуваат сончевите зраци.

Модата сугерира да го надоместите тоа со помош на една од главните нијанси на новата сезона – нијанса на лимон.

Оваа нијанса го најде своето место на џемперите и фармерките, фустаните и блузите, здолништата и јакните, но стана особено доминантна во додатоците – чанти и чевли во боја на лимон совршено ќе го надополнат и оживеат пролетниот изглед.

Ве советуваме да го следите примерот на најхрабрите девојки, облекувајќи се во нијанса на лимон од глава до пети.

Ако целосниот изглед во оваа боја е премногу ризичен избор за вас, предлагаме да користите една или две работи од оваа нијанса: на пример, обемен џемпер или палто.

Погледнете како модните блогерки ја искомбинираа оваа нијанса!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOSEFINE H. J (@josefinehj)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DEANA (@deanaduka)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blanca Miró Scrimieri (@blancamiro)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karoline Dall (@karodall)

Прочитајте и: Добре дојдовте во иднината: Капутот со кој Наоми Кембел ги збуни сите (ФОТО)

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време