Научете го трикот на Одри Хепбурн и Кери Бредшо: Летен тренд што ќе ви ја спаси фризурата во секој момент! (ФОТО)

Тоа е еден од оние трендови на мода и убавина што го издржа тестот на времето – марама!

Можете да ја врзете околу вратот или, на пример, да ја врзете за рачката на вашата торба така што секогаш да ви е при рака, а во меѓувреме да ја украси торбата. Исто така, нема моден додаток што ја украсува косата како марама толку убаво во лето. Тоа е класичен додаток со кој можете да ја зачувате и украсите вашата фризура кога и да е потребно. Без разлика дали само поминавте долг работен ден во канцеларија или цел ден го поминавте во лежење, пливање и сончање на плажа, марамата е тука за да ја разубави вашата фризура. Ако во последно време сте често надвор на сонце, марамата може да ви помогне и да ја заштити косата од штетните сончеви зраци.

Косата што е завиткана на целосно елегантен начин секогаш ќе нè потсетува на филмскиот класик „Појадок во Тифани“. Сигурно ја знаете онаа сцена во која Одри Хепберн ја пее песната „River River“ со пешкир завиткан околу главата? Нема човек кој не запрел и размислувал како успева да изгледа толку добро дури и со крпа на главата. Кери Бредшо го повтори истиот тренд, но со марама што ѝ ја покриваше косата на патот кон Абу Даби. Подолу можете да видите како можете да стилизирате марам во вашата коса на елегантен начин, како легендарните модни икони.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARA 🌓 LAFONTAN (@maralafontan)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELISSA A. R (@mimiarr)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Isabella Thordsen (@isabellath)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeanne Ménard (@jeanne_andreaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Femme Fatale (@onparledemode)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeanne Ménard (@jeanne_andreaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Femme Fatale (@onparledemode)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by sara ramén (@saraloura)

Прочитајте и: Еве зошто Кејти Холмс ја нарекуваат „кралица на уличниот стил“! (ФОТО)

 

ФОТО: Getty Images, Instagram

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време