Моден тренд: Ова е најпосакуваниот пар чевли за престојното лето (ФОТО)

Доколку сте една од оние дами кои мораат да ги имаат сите модни трендови, папучите со висока потпетица се дефинитивно задолжителни на вашата листа за шопинг за лето.

Додека носевме тексас јакни и лесни мантили, бевме пречекани со снег во пролетта. Како и да е, поради новата ситуација поради која треба да седиме дома, зошто да не се подготвиме за некои поубави денови – лето, шетање и нов моден тренд. Ова е најатрактивниот модел на папучи што нè чека оваа сезона.

Додека продавниците за чевли во сите градови низ целиот свет се преплавени со единствен модел – папучи, чекајќи ги сите љубители на модата, во многу различни бои, за сега имавме можност да ги видиме само на многу трендсетерки на Миланската модна недела минатиот месец.

Помеѓу овој тренд се истакнува специфичен модел на папучи со високи потпетици – плетени. Дизајност, инспириран од еден од омилените брендови на инфлуенсерките, сега веќе и достапен за сите. Ботега Венета стана белег на ѕвездите на „уличниот стил”, а кожените плетени папучи со високи потпеци стаа хит кај девојките на улиците на светските метрополи.

Погледнете ги нашите модни предлози за тоа како да го искомбинирате овој најнов моден тренд во вашата гардероба:

View this post on Instagram

By Mark Peckmezian

A post shared by Bottega Veneta (@bottegaveneta) on

View this post on Instagram

Hâte que cette période soit un mauvais souvenir… qu’on puisse sortir profiter des terrasses, se promener et juste profiter de la vie ✨ Je vis se confinement comme un rappel à l’ordre de la nature ! Ces derniers mois, mon entourage, les personnes avec qui j’échangeais étaient à bout … un sentiment de négativité, un sentiment de dépression générale ! Je me disais comment je vais faire pour tenir, comment je vais montrer que ça va , comment …comment ! J’étais loin d’imaginer qu’on allait vivre cela ! Ce confinement va me permettre de me de me recentrer sur moi sur nous. Restez positif, protégez vous et surtout pensez à protéger les autres aussi 🥰 ______ #yasminezeroc #bottegaveneta #details #mango #outfitinspiration #lookdujour #confinement #stayathome #stayhome #restezchezvous ______ Ps : la photo a été prise avant le confinement .

A post shared by Yasmine Zeroc (@yasmine.zeroc) on

 

ФОТО: Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време