Mancera Paris – Онаму каде што митовите се родени и иднината е креирана

Mancera е француски бренд на парфеми кој е релативно нов на пазарот. Постои од 2008 година и во својата колекција брои над 60 уникатни мириси.

Она што ги прави парфемите на Mancera уникатни и посебни се скапоцените и луксузни состојки, ретки и рефинирани материјали, инспирирани од Art Deco дизајните.

Најновото што францускиот бренд го нуди се два мириса создадени за незаборавни летни доживувања. Ви ги претставуваме новите Mancera парфеми: Precious Oud и Soleil D’Italie.

PRECIOUS OUD
Рефинирана мандолина која ги ослободува зачинетите ноти на јасмин, бергамот, какао и кафе, оставајќи суптилни траги на виски и ванила на кожата.

SOLEIL D’ITALIE
Современ мирис инспириран од италијанско патување кое ги комбинира тоничните ноти на сончеви цитруси, со слатки ноти од мирис на роза, ветивер и килибар што води до водна хармонија на екстремна свежина.

 

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време