Како да се облечете за некоја свечена пригода

Сандра Махада е името на 31-годишната шпанска блогерка која пласираше блог наречен „Invitada Perfecta“, каде ги презентира своите модни комбинации.

Сите девојки и жени кои ја преферираат женственоста, ќе се пронајдат во нејзиниот блог, односно Инстаграм профил.

Токму оттаму можете да црпите идеја и инспирација за некоја свеченост што ве очекува – летна забава, свадба, роденден…

Сандра ги потсетува жените дека треба да уживаат во секој момент, да го носат она што ги прави среќни и да ја истакнат својата женствена страна.

Повеќето комбинации се во свежи, убави бои, што исто така може да ве мотивира да испробате нешто ново, живописно весело. Чест моден додаток се шапките и впечатливите ремени.

Во продолжение погледнете неколку од нив и ќе разберете за што ви зборуваме:

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време