Како да носите костум со патики? (фото)

Оние на кои работното место или стилот им наложува да носат костуми веројатно ќе бидат во потрага по полесни варијанти за да се чувствуваат попријатно. Идеална  комбинација е одело + патики, со која секогаш ќе изгледате официјално, елегантно и стилски.

Доколку мислите дека е невозможно одело да се комбинира со патики, се лажете, а овие момци и девојки во продолжение се доказ дека секогаш може да изгледате совршено во најразлични комбинации.

Одело со маичка, џемпер, кошула и вратоврска – на секоја комбинација одговараат стилски патики во добро одбрана боја.

Во продолжение погледнете идеи за аутфити со одело и патики и инспирирајте се.

За мажи:

 

 

                                                                               ЗА ЖЕНИ:

 

 

 

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време