Како да го комбинирате црниот капут оваа есен? Имаме предлози за вас

Во есенскиот и зимскиот период наш верен следбеник во речиси секоја модна комбинација е црниот капут.

Веруваме дека секоја дама во својот ормар имаат барем еден модел на црн капут кој е моден класик како и белата кошула, малиот црн фустан или црното сако.

 Иако црниот капут е минималистички дава можност за креирање на разно разни комбинации, одличен color block неутрализатор и одличен артикл склон на трансформации. 

ЦРН КАПУТ+ЏЕМПЕР/ФУСТАН + ЧИЗМИ ДО КОЛЕНА 

фОТО: @lissyroddyy

ЦРН КАПУТ+ KЛАСИЧНА МАИЧКА + ЏИНС + ЏИЗМИ

ФОТО: @modedamour

ЦРН КАПУТ + ДОЛЧЕВИТА+ПАНТАЛОНИ 

фОТО: @eliinaolofsson

ЦРН КАПУТ+ ДУКСЕР-КОЖНИ ПАНТАЛОНИ+ПАТИКИ

ФОТО @ellenclaesson

ФОТО: @viktoriahutter

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време