И во време на корона… Љубовта секогаш победува!

Пандемијата ја запре планетата, но она што остана исто и недопрено е универзалната човекова потреба да љуби и да биде сакан

На сите ни се познати облиците на најважната природна сила – љубовта. Тоа волшебно чувство прави сè околу нас да биде убаво, да биде возвишено.

Пандемијата ја запре планетата и многу нешта во секојдневниот живот запреа или целосно се сменија, но она што остана исто и недопрено е универзалната човекова потреба да љуби и да биде сакан.

И во услови на физичко дистанцирање од најблиските, чувствата и потребата да се обележат важните мигови од животот останаа непроменети. Затоа што љубовта не избира добро или лошо време, таа се случува, таа се живее и најважното на што нè научија бајките – таа победува.

Во најзначајните моменти во животот, љубовта ја чувствуваме најсилно, па веројатно оттаму луѓето ја создале традицијата важните моменти, како запросувањето, венчавањето, раѓањето, крштевките, матурите, да даруваат нешто што е вечно, како златото.

„Адор голд“ останува вашиот најдобар партнер во крунисувањето на најважните моменти во животот. Кај нас ќе пронајдете прстени што ја отсликуваат вашата љубов и накит со кој ќе испратите моќни пораки, меѓу кои и најважната – ТЕ САКАМ!

Погледнете само мал дел од парчињата што можете да ги најдете во продавниците на „Адор голд“ во ГТЦ и во Старата чаршија во Скопје, а не заборавајте да ја посетите и нивната веб-страница www.adorgold.mk

Текст и фото: ПР

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време