Биди засекогаш млад: Нов мирис за мажи 212 Heroes by Carolina Herrera

Вистинска револуција

Револуционерниот мирис повикува на револуционерна амбалажа. Парфемот „212 Heroes“ отвора нова поглавје во индустрискиот дизајн со иновативното стаклено, хромирано шише, во форма на скејтборд, кое го отсликува духот на новата генерација.

212 Heroes од „Каролина Херера“ е ароматичен овошен мирис за мажи. Ова е нов мирис, лансиран кон крајот на март 2021 година.

Горните ноти се круша, канабис и ѓумбир; средните ноти се здравец и жалфија; основните ноти се мошус и кожа.

Чувствувајте се засекогаш младо со 212 Heroes , нов нов машки мирис што ги слави младоста, слободата и автентичноста.

Содржан е во иновативно шише во облик на скејтборд, претставено од разновидна екипа на талентирани креативци.

Овој иновативен, вегански мирис е доказ дека ништо не е похеројско од тоа да се биде автентичен.

Текст и фото: ПР

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време