Белата кошула е повторно тренд број еден: Ако сакате рафиниран француски шик, носете ја вака!

Откриваме 5 начини да носите бела кошула како вистинска Французинка оваа пролет.

Уште кога знаеме за модата, знаеме и дека Французинките се олицетворение на стилот и вкусот. Тие ја негуваат едноставноста, класиката и елеганцијата, на ноншалантен, скромен начин што се чини дека им е вроден.

Можеби затоа се сметаат за најстилизирани жени во светот?

Во секој случај, оваа сезона нè потсетува на уште една модна лекција – белата кошула е клучното парче што мора да го имаме во плакарот!

Широка или тесна, со деколте или јака – повторно е тренд број 1!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle)

Од Брижит Бардо и Џејн Биркин, сè до Џин Дамас, најпознатите Французинки во светот демонстрираа како се носи ова парче. Нивната единствена тајна е да обрнат внимание да не одат предалеку со откопчувањето, бидејќи шик изгледот лесно може да се претвори во несоодветен.

Оваа сезона, Jacquemus го пресоздаде класичниот модел и претстави модерна кошула од тантела, која може да се носи во сите прилики. Затоа, заборавете на нивната строго деловна цел и играјте со парчињата и материјалите.

Под џемпер или фустан, со шорцеви или џвонарки, на потпетици или патики – нема правила за комбинирање. Поради опционалниот тон, таа почнува да личи на фустан, па дури и на пижами, но тоа е нејзиниот шарм.

Инспирирајте се од овие стајлинзи и создадете ја својата уникатна модна комбинација со помош на бела кошула!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanna Mw (@hannamw)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miss Ivona (@miss__ivona)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jeanne 💋 (@jeannedamas)

Прочитајте и: Овие хеланки повторно се во мода: Носете ги секаде, но само вака!

 

ФОТО: Instagram

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време