Ова дефинитивно е омиленото парче на сите жени – Малиот и удобен црн фустан и оваа сезона е хит!

Ќе се носи вака!

Малиот црн фустан го обожуваме поради тоа што совршено се вклопува во секоја прилика – деловна, лежерна, отмена, а притоа суптилно го истакнува сексапилот.

И покрај трендовите и сезоните кои се менуваат, тој владее со модната сцена. Можеби го занемаривме во летниот период, кога нашите стајлинзи се базираа на претежно нежни, разиграни и посветли тонови, но со доаѓањето на есента омилениот фустан се враќа на почесно место во гардероберот.

Бројните дизајнери оваа сезона играа на сигурно и се определија за редизајн на овој култен класик во своите есенски колекции, така што добивме негови тренди варијанти.

Од слип силуети кои ја нагласуваат женственоста до миди и макси кроеви за полежерен изглед, пред нас е огромен избор на фустани кои се трансформирани за потребите на сечиј стил, а притоа да останат верни на својата есенција – препознатливата доза на софистицираност поради која секогаш им се враќаме.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време