Викторија Бекам отпушта работници: Модното царство пред банкрот!

Проблеми во рајот

Фото: Getty Images

Според написите во странските медиуми, модната дизајнерка Викторија Бекам (45) се соочува со сериозни финансиски проблеми.

Имено, бившата членка на популарната група „Спајс грлс“ и сопруга на славниот фудбалер Дејвид Бекам (44) морала да го отпушти  приватниот возач откако нејзината линија на облека доживеала загуба од 12,3 милиони фунти.

Но тоа не е се’. Покрај возачот, Викторија отпуштила уште неколку работници бидејќи нејзиното модно царство се бори да опстане.

Веќе нема возач, сега сама се вози или оди со такси. Таа е борец и сигурно нема да дозволи нејзиното модно царство да пропадне без борба“, изјавил извор близок на Бекамова и додал дека ја поддржуваат голем број модни дизајнери бидејќи им е мошне драга.

 

 

View this post on Instagram

 

Happy Thanksgiving to all those celebrating today 🇺🇸 Kisses from us all xxx

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време