ВИДЕО: Нова колекција на „Шанел“

Ѕирнете во гламурот на Лагерфилд

Shanel

Карл Лагерфилд покажа зошто и понатаму е на врвот во рамките на прикажаната колекција на актуелната Париската недела на висока мода. Дизајнерот колекцијата ја замислил како Ода за Париз, градот во кој живее, работи и го сака. Пистата по која се движеа манекенките го претставуваше паришкиот плочник со препознатливите зелени штандови со магазини од кои ги гледаше ликот на Коко Шанел.

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време