Весник на пролетта: Оваа боја е апсолутен хит

На Неделата на модата во Париз жолтата боја беше најзабележана

Бојата на сонцето е идеална да го освежи тмурниот стајлинг, кој едвај чекаме да го замениме со лелеава летна гардероба. Жолтата, во сите свои тонови, комплетно ги освои модните писти

Голема е веројатноста веќе да имате парче гардероба или моден додаток во бојата што се заканува да биде најпопуларна ова лето, а пролетта дефинитивно ја освои, судејќи по креациите што ги видовме на неодамнешните недели на модата. Се носат сите нијанси, а најпопуларна е лимон-жолтата.

КЕЈТ БОСВОРТ
Глумицата носеше жолта тоалета на забавата на Венити Фер
Фото: Getty Images

ДОДАТОЦИ ВО ЖОЛТА БОЈА

Доколку се одлучите само за едно парче во актуелната нијанса, тоа нека биде впечатлива чанта, со која со леснотија ќе ја разбиете монотоната и скромна комбинација на облеката. 

Фото: Инстаграм, Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време