Тренди во секое време: Ова е клучното парче облека оваа сезона (ФОТО)

Модна инспирација

Оваа сезона се носат – дуксови! Задолжително модно парче што ќе го пронајдете во голем број модели и бои. Комбинирајте го на сите можни начини, а со топол волуменозен капут и чизми ќе бидете заштитени од ниските температури. Со додавање топли модни додатоци, како стилска капа и нежен шал, ја имате добитната комбинација за голем број пригоди.

Инфлуенсерките го носат со класично сако, шик капут, топла јакна, класични панталони, фармерки, здолништа, бели патики, високи чизми, па дури и со високи потпетици.

Модерните дами се суперкреативни оваа сезона ини понудија многу начини да го носиме и комбинираме омилениот дукс. Покрај тоа што е неверојатно модерен, дускот е и удобен, така што можете да уживате во секоја пригода.

Текст: Б. Стојменовиќ

Фото: Инстаграм, Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време