Стајлинзи кои ќе ви го одземат здивот: Вака ќе ги комбинираме боите оваа пролет! (ФОТО)

Освојуваат на прв поглед

Со овие комбинации стајлингот ќе ви биде совршен.

Дизајнерите, но и трендсетерите со своите стајлинзи ни покажаа кои комбинации ќе бидат актуелни во текот на пролетта. Како што и очекувавме, во тренд ќе бидат светли и весели бои, а во комбинациите ќе се заљубите на прв поглед.

Што повесели и смели, толку подобро, е мотото на дизајнерите оваа сезона.

Наредната сезона ќе бидат модерни комбинации кои излегуваат надвор од комфорт зоната. Бидете што покреативни кога е во прашање облеката, бидејќи сѐ е дозволено.

Еве кои комбинации ќе бидат најактуелни:

Светло розево и кафеаво

Многу романтична комбинација, одлична за излегување на вечера. Овие нијанси им одговараат апсолутно на сите.

View this post on Instagram

📸: @streetstylespy MFW FW2020

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

Розева и зелена

Комбинација за оние кои се малку посмели, дами кои сакаат да бидат во центарот на вниманието. Без дилема, сите погледи ќе бидат во ваша насока.

View this post on Instagram

📸: @thestyleograph NYFW FW2020

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

Светло сина и жолта

Стајлинг резервиран за романтични души и дами кои сакаат со стилот да остават впечаток на нежна и женствена личност. Како што е ситуацијата со светло розевата и крем бојата, така и овие нијанси одлично им одговараат на сите.

Пастелна и светло зелена

Сите нијанси на зелена во иста комбинација како резултат даваат моќен изглед кој ќе плени погледи каде и да се појавите.

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време