Овие дами го украдоа шоуто на годинешните модни оскари

Кога ќе се спојат модата и религијата, се добива ОВА!

Се одржаа годинешните „модни оскари“, како што популарно се нарекува најголемото модно случување во годината – „Мет гала“, на тема „Небески тела: Мода и католичка фантазија“, па не е чудно што на црвениот килим доминираа ангелите, крстовите и ореолите.

Погледнете ги овие интересни изданија:

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време