Овие чанти ќе го одбележат летото: Мора да имате барем една!

Романтични и шик

Романтичните и трендовски варијанти на плетени чанти се апсолутен хит оваа модна сезона

Чантите се неизоставен моден додаток и составен дел од секој добар стајлинг. Многу модни експерти ќе кажат дека добрата чанта и обувки се многу поважно од кое било друго парче гардероба. И во право се! Кога имате добра чанта и квалитетни чевли, можете да облечете и „крпа“ – пак ќе изгледате добро!

Оваа сезона во тренд и понатаму се помалите чанти, но новитет е тоа што во мода се плетените чанти, и тоа во сите форми, текстури и бои што можете да ги замислите.


Кога велиме плетена чанта, повеќето од нас веднаш помислуваат на големи и габаритни чанти, слични на оние за на плажа, но оваа година дизајнерите се обидоа да им дадат потполно нов шмек на плетените чанти.

Со оваа креативна идеја настанаа плетени чанти во сите можни облици и големини, кои се носат и се вклопуваат во буквално сечиј моден стил. Тотално се шик и мултифункционални истовремено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @womanonstreet

Доколку се одлучите за плетена чанта ова лето, сигурно нема да погрешите, а ние ви предлагаме неколку интересни идеи како инспирација…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PR Ana Popović (@vaan_handmade)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IZ design (@iz.bags.and.more)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Preston (@sam.preston__)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mio Weef🏷 (@m.mioweef)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PURE BALI (@purebaliamed)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Me_rechIfla (@me_rechifla)

Фустанот во којшто ќе посакате да го поминете цело лето: Во овој модел секоја жена изгледа како милион долари!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време