Нов летен хит: „Голи“ бикини

На ред дојдоа „nude“ костими за капење

Иако повеќето модели на костими за капење што се препорачуваат оваа сезона се „naked“ сами по себе, сега постои и тренд што се вика „naked“ бикини. Јасно е, станува збор за бикини во боја на кожа, кои се „стопуваат“ со вашиот тен и создаваат впечаток дека на себе не носите нешто.

Супермоделката Бела Хадид и сестрите Кардашијан не се првите што сфатија дека моделите во оваа нијанса уште подобро ја истакнуваат линијата на телото, правејќи го да изгледа затегнато и предизвикувачко, но изгледа дека благодарение на нив ова лето плажите ќе бидат преплавени од „голи“ костими за капење.

 

A post shared by ? (@bellahadid) on

KOURT X KYLIE kyliecosmetics.com

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време