Мора веднаш да престанете да верувате во овие модни „митови“

Збогувајте се со старите правила

Иако на почетокот на милениумот и многу години кои следуваа строго се придржувавме кон некои модни правила, во моментот влегуваме во период на модна слобода каде сè е дозволено.

Секако, нема да отидете на интервју за работа несоодветно облечени, но одредени стилски правила за мешање бои, ускладување на нијансите на торбата и чевлите и слично, веќе не постојат.

Треба да престанете да верувате во следните пет модни заблуди:

Розовата и црвената не треба да се комбинираат

Кој вели? Некои од најубавите комбинации што имавме можност да ги видиме на улиците или дури и на црвениот тепих беа само комбинација на розови и црвени нијанси. Затоа, слободно дозволете ѝ на вашата фантазија да диви кога станува збор за комбинирање на овие бои, нема да зажалите.

Нијансата на чевлите и чантата мора да се совпадне 

Ако сте војвотка, тогаш слободно придржувајте се кон тоа правило. Но, ако тоа не е случај, тогаш играјте со комбинирање на чантата и чевлите во различни бои и веројатно ќе добиете комбинација што ви гарантира море од комплименти.

Изберете: или злато или сребро, не може и двете 

За среќа за многу љубители на накит, тоа не е точно. Златото и среброто изгледаат одлично заедно, затоа слободно облечете различни метални бои во една комбинација.

Додатоците не се мешаат

Дури и врапчињата на гранката знаат дека тоа не е точно! Во ред, мора да признаеме дека е можно да се претера со модните додатоци и да се создаде тотална мешаница на облека, ако мешате додатоци кои не се комплиментираат едни со други на кој било начин, но исто така е можно да се добие одлична комбинација што ќе ве направи да се истакнете од толпата.

Немате што да барате во машкиот плакар

Познатите дами одамна ни докажаа дека тоа не е вистина затоа што во машката гардероба се кријат сите тие преголеми костуми, кои во моментов се еден од најголемите модни хитови.

Прочитајте и: Најпродаван модел во последната деценија: Ова се омилените патики на познатите…

 

ФОТО: Pexels

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време