Модерни мантили за сезоната есен 2021

Хит кроеви и бои по кои Французинките „полудеа“

Со модерен мантил, впечатливи чизми и чанта, подготвени сте за оваа есен.

Не постои попријатно парче облека од мантил направен од пријатен материјал, со кое ќе се завиткате штом залади и почне сезоната на ветар и дожд.

Оваа година, акцентот е ставен на широките кроеви и огромните украсни џебови.

Жените ги освои комотниот „домашен стил“, кој модните дизајнери мораа да го прифатат по првата година од пандемијата на коронавирусот, кога 80% од жените „мораа“ да работат од дома.

Завладејаа тренерките, дуксерите и широките џемпери, па сега на оваа мода одговараат „раглан“ ракавите, под кои можете да се облечете слоевито, односно има простор за многу волна и памук.

 

Оние „поженствените“ ќе се одлучат за мантили со цветен принт, а дамите вљубенички во поспортски варијанти избираат ситен или покрупен пепито-дезен. Со ваков мантил, убава чанта и шик чевли – подготвени сте за оваа есен.

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време