Клаудија Шифер гола на 48 години: „Староста треба да се почитува и слави“ (ФОТО)

Покажа дека се чувствува одлично во сопствената кожа

Славната германска манекенка Клаудија Шифер се сликаше сосема гола за насловната страница на најновотоиздание на италијанското списание „Вог“ и покажа дека и на 48 години изгледа беспрекорно.

Староста треба да се слави и почитува. Имам 48 години, и така се чувствувам и се гордеам. Постои причина зошто имаме роденденски торти и забави по повод родендените“, неодамна изјави КЛаудија, а сега и покажа дека се чувствува одлично во сопствената кожа.

Земајќи предвид дека за време на својата манекенка кариера красеше повеќе од 500 престижни насловни страници, на прагот на шестата деценија одлучи да ги овековечи 25-те години од првото позирање за овој магазин со спектакуларна насловна страница.

 

 

View this post on Instagram

 

A huge pleasure to collaborate with @efarneti @collierschorrstudio and all the amazing @vogueitalia team. X

A post shared by Claudia Schiffer (@claudiaschiffer) on

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време