Geox ви ја претставува женската колекција чевли за пролет/лето 2018

Новиот дизајн се темели на принципите на функционалност и удобност по кои работи Geox

Ова се чевлите што мора да ги имате оваа сезона!

Соработката на Geox со Ернесто Еспозито, еден од најпознатите италијански дизајнери за чевли, продолжува и во сезоната пролет/лето 2018 со колекција на елегантни и женствени модели кои се одликуваат со софистицираност и внимание посветено на деталите. Производот на одлична креативна соработка, новиот дизајн, сепак се темели на принципите на функционалност и удобност по кои работи Geox.

 

Издржливи, лесни и флексибилни, познатите патентирани Geox ѓонови се носечки во целата колекција, почнувајќи од секојдневните, лежерни модели кои доаѓаат во земјени, кафеави тонови и неизбежната бела боја. Некои од моделите се изработени и од лак кожа, а дел се со сребрени и златни детали.

Летните модели на чевли и сандали имаат морнарски инспирирани мотиви – бела и светло сина боја, кожа, текстил, плута и метал. Овие модели се вистински „must have“ благодарние на специјалната мемори пена вградена во ѓонот која овозможува поголема стабилност и се појавува кај еспадрилите и сандалите на платформа.

Како дополнување на моделите на Ернесто Еспозито за сезоната пролет/лето 2018, Geox ги претставува и новите Nebula спортски обувки – симбол на висока технологија во комбинација со модерен дизајн. Ергономски и удобни, Nebula чевлите се достапни во модели со и без врвки во црвена, црна, сина и сива боја, како и во неколку пастелни, пролетни нијанси со светкав ефект.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време