Дали ги видовте високите потпетици од гума?

Во шок сме и сè уште закрепнуваме од него...

Неодамна брендот Crocs предизвика жестоки дебати во јавноста откако ја лансира својата верзија на сандали со висока потпетица.

Но во случај да сакате малку поотмена верзија (а зошто да не?), тука е и брендот Balenciagа, кој лансира свој модел на стилето-сандали (кои се и водоотпорни!), а кои неодоливо потсетуваат на „кроксиците“.

 

A post shared by Balenciaga (@balenciaga) on


Инаку, ова не е првпат двата бренда да влијаат еден врз друг, бидејќи и во септември 2017 година соработуваа на моделот со платформа.

Во секој случај, без разлика дали ви се допаѓаат или не, за овие потпетици ќе треба да издвоите „ситни“ 850 американски долари!

 

A post shared by Balenciaga (@balenciaga) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време