Body Positive & Lisca: Манекенките насмеани и во долна облека му пркосеа на студот

Време е ние жените да бидеме задоволни со своето тело и да престанеме постојано да се трудиме да бидеме совршени, а воедно сме несреќни и незадоволни бидејќи не сме ги достигнале зацртаните нереални стандарди.

Девојките што учествуваа на модната ревија Body positive flashmob во срцето на Милано на Piazza Duomo испратија порака дека жените се убави без разлика на облините, повеќе или помалку килограми, бидејќи се паметни, интуитивни, успешни, госпоѓи, мајки, бизнис-жени… Секогаш со насмевка на лицето.

Lisca е поддржувач на настанот бидејќи организаторот – познатата италијанска инфлуенсерка и модел за поголеми броеви Laura Brioschi – избра Lisca долна облека за настанот што го организира на крајот на миланската Модна недела.

Како девојките на Piazza Duomo, насмеани и во долна облека, со добра намера му пркосеа на студот, е видливо на долниот линк на фотографиите и видеото.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време