Ања Тејлор Џој во целосно проѕирен фустан од мрежа: Блескава гостинка на модната ревија (ФОТО)

Во стилот на олимписка божица

Избраните гости што долетаа во Атина за ревијата на брендот „Диор“ не беа помалку импресивни за гледање од олимписките модели на древната грчка модна писта.

Првиот ред на шоуто овој пат се состоеше исклучиво од амбасадорите на популарниот моден бренд. Во новата сезона, покрај Беатрис Боромео, во тимот на „Диор“ се приклучи и прекрасната ѕвезда Ања Тејлор-Џој.

Имено, Ања присуствуваше на модната ревија посветена на античките Олимписки игри, и во согласност со правилата за облекување – се појави во фустан направен од неколку слоеви златна мрежа, светкава и проѕирна како пената на шампањско.

Долгата руса коса на главната хероина од серијата „Потегот на кралицата“ беше исплетена во кружна плетенка, која наликуваше на круна.

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време