Ана Марија Јанковиќ во најновите модели на ревијата на Guess (ФОТО)

Ѕирнете во новата колекција на популарната модна куќа

Во Лугано, Швајцарија, се одржа модна ревија од затворен тип за пријателите на популарниот моден бренд  Guess. На ревијата присуствуваа многу познати личности и најверните купувачи на парчињата на модната куќа, а на пистата во добар дел од нив прошета и Ана Марија Јанковиќ.

Осумнаесетгодишната манекенка е ќерка на популарниот фотограф и режисер Дарио Јанковиќ и е новото лице на Guess. Таа е член на модната агенција Real Woman Agency од Белград. Досега снимила многу реклами за познати македонски брендови, а си почесто снима и во странство.

Ѕирнете во ревијата на популарниот моден бренд:

Фото: Убавина и здравје

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време