Ако нешто никогаш нема да излезе од мода, тоа е овој ТРЕНД: Го обожаваме затоа што е толку моќен, а толку практичен (ФОТО)

Се носи цела година и им прилега речиси на сите!

Некои материјали и модели се враќаат во мода секоја сезона, се разбира, со мали промени, што е тајната на нивната универзалност. Заедно со сакото и белата кошула, вклучен е и тексасот. Од фармерки, до здолништа, шорцеви, до ултрамодерни топови, оваа сезона ги освои модните улици со мало приспособување на трендот.

Хајди Клум прошета во тексас-комбинезонки, кои вешто ги искомбинира со сечена бела кошула и сандали на високи потпетици.

Славната манекенка е голема љубителка на тексас-парчињата, па често практикува и тотален џинс-изглед – од глава до петици!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELLE DK (@elledanmark)

Доколку сакате да го одржите женствениот изглед без да се откажете од удобноста на фармерките, носете ги со раскопчана кошула и елегантни, кожени обувки.

 

Фото: Инстаграм

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време